Alkohol-unplugged: Vabaturumajandus 21. sajandil - kas tervise sõber või vaenlane?

EAÜS kutsub kõiki huvilisi Alkohol Unplugged sarja kolmandale aruteluõhtule, mis sel korral laiemal teemal VABATURUMAJANDUS 21. SAJANDIL - KAS TERVISE SÕBER VÕI VAENLANE?

Diskuteerime taas koos ekspertidega, kelleks on dr TAAVI TILLMANN - rahvatervise resident ja University College London doktorant ning kogenud poliitik ja endine minister REIN LANG.

Arutelu toimub NELJAPÄEVAL 23.04.2015 kell 17.00 Barclay hotelli konverentsisaalis. Oodatud on kõik huvilised niisama kuulama või kaasa rääkima- võtke kaasa ka sõbrad ja sugulased.

Üritustesari kuulub projekti alla "Joome poole vähem!", mis on rahastatud Norra toetustest 2009-2014 rahvatervise programmi raames.

Tähelepanu - üritus algab täistunnist ilma akadeemilise veerandtunnita!

Miks just see teema?

Vabaturumajandus on toonud Eestile viimase 25 aasta jooksul palju hüvesid – on suurenenud nii inimeste ostujõukus, kui ka letilt leitavate toodete ja teenuste valik. Vaesuses elavate inimeste elamistingimused on paranenud (näiteks ligipääs soojale veele). Paralleelselt oleme moderniseerinud oma tervishoiuteenuste süsteemi, mis on nüüdseks oluliselt efektiivsem ja tootlikum. Tulemuseks on Eestis eluiga kasvanud kiiremini viimaste aastakümnete jooksul kui kunagi varem.

Samas toob vabaturumajandus endaga kaasa uusi ohte tervisele. Tervist ohustavad kaubad on muutunud aina kättesaadavamaks ja ka ihaldatavamaks. Lisaks kuigi absoluutne vaesus on vähenenud, on sissetuleku suhteline ebavõrdsus oluliselt kasvanud. Tulemuseks on meie tervis siiski alla jäänud mitmetele idanaabritele.

Seega vabaturumajandus tundub olevat ühelt poolt tervist toetav, teiselt poolt tervist ohustav. Tõde võib asuda kusagil vahepeal. Tule ja kuula, mida arvavad asjast meie eksperdid.

Facebooki event: https://www.facebook.com/events/969792966398259